Друзі, звертаємось до вас як до професіоналів, що організовують і проводять вибори в нашій країні.

Друзі,
звертаємось до вас як до професіоналів, що організовують і проводять вибори в нашій країні. Багато в чому саме завдяки вашій праці у виборчих комісіях – самовідданій і відповідальній – відбулись дострокові президентські і парламентські вибори минулого року. Кожен з вас, будучи членом виборчої комісії, став незамінною ланкою, яка забезпечила реалізацію виборчого процесу.
Сьогодні Україна шукає свій шлях до цивілізованого і демократичного майбутнього. Таке майбутнє не мислиться без насправді вільних і чесних виборів. Попередній досвід проведення виборчих кампаній свідчить про наявність серйозних системних проблем в українському виборчому процесі. Багато з цих проблем стосуються системи адміністрування виборів – виборчих комісій. Постійні зміни виборчого законодавства, суперечливі і складні процедурні моменти, брак фінансування і матеріально-технічного забезпечення – лише деякі з них. Проте найбільшою системною проблемою у роботі комісій є конфлікт інтересів між вимогами закону і політичною доцільністю.
Головним завданням виборчої комісії є організувати проведення чесних, прозорих та змагальних виборів, без огляду на політичні преференції і вподобання її членів. Однак виконати ці вимоги на належному рівні не завжди вдається. З огляду на існуючі реалії, члени виборчих комісій залежать від політичних партій, кандидатів, їхніх виборчих штабів. І ця залежність часто не дає можливості членам комісій виконувати свої обов’язки безпристрасно і неупереджено.
Ми вважаємо, що сьогодні настав час відверто говорити про необхідність змін у системі виборчої адміністрації України. Серед необхідних змін – покращення умов праці членів виборчих комісій, їхня належна і достатня підготовка до виконання свої обов’язків, постійна консультаційна і юридична підтримка впродовж усього виборчого процесу. Проте найважливішою, принциповою зміною повинне стати усунення будь-яких впливів – чи то адміністративних, чи то політичних – на членів виборчих комісій під час виконання ними своїх обов’язків. Бо тільки незалежна виборча адміністрація може бути підставою для легітимності виборів і їх результатів.
Для цього необхідно:
1. Захистити членів виборчих комісій на усіх рівнях виборчого процесу. Адже захищений працівник думає не про загрози, а про якісне виконання своїх обов’язків.
2. Забезпечити належну оплату праці членів виборчих комісій з боку держави. Кожна професійна праця повинна оплачуватись відповідно.
3. Передбачити оплату праці, пропорційну до об’єму виконуваної роботи і її складності.
4. Погодитись, що лише держава, а не політичні партії або кандидати, здійснює оплату праці членів виборчих комісій.
5. Дати можливість громадським організаціям на рівні із парламентськими фракціями, політичними партіями і кандидатами висувати кандидатів у члени дільничних виборчих комісій. Участь в організації виборчого процесу – справа всього суспільства, а не лише політичних партій.
6. Попереджувати і запобігати намаганням політичних партій і кандидатів впливати на членів виборчих комісій в поза легальний спосіб.
7. Виявляти і карати будь-які прояви політичної корупції у виборчому процесі.

Для втілення усього вище переліченого нам потрібна ваша допомога. Тож пропонуємо об’єднати наші зусилля для побудови прозорої, незалежної і професійної системи виборчої адміністрації в Україні. Наша спільна громадська організація є тим майданчиком, де кожна ваша ідея, побажання, рекомендація не залишаться без уваги. Ваш досвід і знання є тим безцінним джерелом, яке може дати початок бурхливим змінам і перетворенням. Тільки спільна праця на загальне благо зробить ці зміни і перетворення реальними.
Долучайтесь!

Приєднатись